top of page

Muzeum Agatów w Rudnie znajduje się na wzgórzu wulkanicznym permskich skał wylewnych na wysokości ok. 400m npm.

Zamysł stworzenia takiego miejsca powstał  u kolekcjonera Witolda Kopruchy  przed kilkoma laty. Kolekcjoner w swoich zbiorach ma kilka tysięcy okazów pozyskanych w latach 1980 - 2024 na okolicznych polach agatowych i rumowiskach skalnych. Kolekcja jest uzupełniana i wymieniana na nowe okazy, które są wciąż pozyskiwane. 

W Muzeum oprócz sal z eksponatami znajduje się sala multimedialna i sala kinowa, a pomieszczenia są klimatyzowane. Muzeum to również miejsce, gdzie mogą wystawiać swoje zbiory inni kolekcjonerzy.

Mamy nadzieję, że zechcesz odwiedzić nasze Muzeum znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Tenczyn i poznać Skarby tej Ziemi.  Są na wyciągnięcie Twojej ręki!

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum jest czynne:
poniedziałek - piątek 12.00 -17.00
sobota - niedziela 10.00 -18.00
Grupy i  warsztatowiczów przyjmujemy po wcześniejszym umówieniu od godz. 9.00

Cennik:
Bilet normalny - 12 zł 
Bilet ulgowy - 9 zł
Bilet rodzinny - 32 zł

Dzieci do lat 3 - wstęp wolny.
Bilet  rozszerzony (zwiedzanie muzeum wraz z wejściem na pole agatowe, wypożyczeniem odpowiedniego sprzętu, przecięciem i szlifowaniem okazu)  - 70zł od osoby, 120zł bilet rodzinny
Oferta specjalna dla grup zorganizowanych pow. 10 osób (zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, obejrzenie filmów w sali kinowej, pokaz w pracowni agatów) - 22 zł od osoby

bottom of page